TEENUSED:
TÕHUS JA TERANE HAMBARAVI
Konstultatsioon ja diagnostika
Selleks, et otsustada milliseid ravi- või diagnostilisi teenuseid peab teile teostama, soovitame enne ravimi algust panna ennast konsultatsioonile kirja. Konsultatsiooni käigus hindab arst Teie hammaste olukorda ning koostab raviplaani koos tähtaegade ja hindadega.
Valutu hambaravi
Kaaries on üks levinumatest stomatoloogilistest haigustest. Kaaries on nakkushaigus, mille teket saab vältida. Kaariest põhjustab mikroobide suur hulk ja väär toitumine. Oluline on õigeaegne kaariese avastamine algstaadiumis. Selleks on vajalik vähemalt kaks korda aastas lasta kontrollida oma hambaid.
Kaariese ravi seisneb kahjustunud infitseerunud hambakoe plommitud materjalide vastu asendamises. Sellega taastatakse hamba vorm, värv ning kõige oluline, et taastub hamba funktsioon.
Meie professionaalsus ja töökogemus uudsemate materjalide kasutamisega kombinatsioonis aitavad vältida haiguse pöördumatu kulgu.
Hammaste eemaldamine
Hamba eemaldamise näidustused jagatakse erakorralisteks ja plaanilisteks. Erakorralise hamba eemaldamise vajadus tekib ägedate mädapõletikude korral (periostiit, osteomüeliit), flegmoonid, abstsessid, sinusiidid, lümfisõlmepõletikud, kui hammas ei kuulu konservatiivsele ravile või ei oma funktsionaalset väärtust, samuti tugevate valude korral.
Plaanilises korras võib hammast eemaldada läbipääsmatute juurekanalite olemasolul koos krooniliste hambajuure ümbrise periodontiitidega, tsüstidega või hamba kõrge liikuvuse korral, või teiste põhjuste tekkimisel, mida arst saab tuvastada konsultatsioonil.
Mikroskoobiga juureravi ja ümberravi
Vajadus endodontia ravi (juureravi) järele tekib sügava karioosse kahjustuse (pulpiit, periodontiit)
tagajärjel, samuti hamba trauma korral ning mõnikord proteesimiseks ettevalmistamisel.
Juureravi eesmärgid:
- infitseerunud juurekanalite puhastamine;
- hambapulbi või selle lagunemise eemaldamine;
- infitseerunud dentiini eemaldamine;
- plombeerimise ettevalmistuseks juurekanalile vajaliku vormi andmin. Juureravi on keeruline protsess, mis hõlmab:
- hamba isoleerimist, mis välistab täielikult hambasisese sülje sattumist ning ravimite ärritava toimet suulimaskestale juurekanalite töötlemisel
- juurekanalite mehaaniline puhastamist käsitsi või masininstrumentidega
- ultraheli kasutamist juurekanali raskesti ületatava piirkondade töötlemiseks
- juurekanalite spetsiaalsete antiseptiliste vahenditega loputamist
- vajadusel – juurekanalite spetsiaalsete ravipreparaatidega ajutist plombeerimist eesmärgiga põletikuvastase mõju tugevdamiseks
- juurekanalite võimalikult tihedat sulgemist plombeerimismaterjaliga, mis välistab korduva infitseerimist
Proteesimine
Proteesimine
Proteesimine aitab taastada puuduvaid, defektseid, lõhutud või suure kaariesekahjustusega hambaid. Proteesimise alla kuuluvad nii suust eemaldatavad (plaat- ja büügelproteesid) kui ka suust mitte-eemaldatavad konstruktsioonid (kroonid ja sillad).
Suust eemaldatav protees:
Plaatprotees
Need on kõige levinumad suust eemaldatavad ortopeedilised konstruktsioonid. See on plastmassist valmistatav protees, millel kasutatakse ainsate metallist elementidena vajaduse korral klambreid.
Büügelprotees
Büügelproteese kasutatakse suust eemaldatava proteesimiseks osalise hammaste puudumisel. Büügelproteesil on metallkarkass, mis annab talle tugevuse ja võimaldab väiksemad mõõtmed, mis omakorda suurendab proteesi kasutamismugavust. Protees kinnitatakse naaberhammastele metallklambrite ja nn lebamite abil. Proteesid fikseeritakse väga kindlalt.
Peab meeles pidama, et iga protees on oma konstruktsioonist unikaalne, sest see luuakse konkreetse patsiendi jaoks.
Kroonimine
Kroonimine on hamba täielik katmine püsiva materjaliga, mis tugevdab hammast ning taastab hamba kuju ja välimuse. Kroonid valmistatakse erinevatest materjalidest (metallkroonid, metallokeraamilised, täiskeraamilised, tsirkoonium).
Materjali valimine sõltub kliinilisest pildist ja patsiendi soovist.
Sild
Sild on puuduvat hammast asendav suust mitte-eemaldatav konstruktsioon, mis toetub naaberhammastele.
Mikroproteesimine
Mikroprotees (pealepanek, vahelepanek, „veneer” (hambalaminaat) ei asenda täielikult hamba, kuid taastab konkreetse hambaosa.
Mikroproteesi peafunktsioon on esteetiline.
Hammaste valgendamine
Meie kliinikus te saate soetada kodus valgendamissüsteemi (Opalescence). Komplektis on ülemisele ja alumisele hambareale kaped, kapekarp ja valgendusgeel.
Enne hammaste valgendamist, konsulteerige alati stomatoloogiga!
HAMMASTE ESTEETIKA:
TÄIUSLIKU NAERATUSE SAAVUTAMINE
ESTEETILINE TAASTAMINE
Kaudse meetodiga taastamine (laminaatide, täidiste, kroonide paigaldamine)